Založ si blog

Prečo Staré Mesto nedovolilo Cirkul’art v Medickej?

Tak jedinečný festival nového cirkusu, divadelného a pouličného umenia CIRKU L´ART už dva roky nie je súčasťou Bratislavského Starého Mesta! Mohli by sme byť radi, že najväčší festival nového cirkusu sa  konal vždy v Bratislave a jeho Starom Meste, do ktorého všetci Bratislavčania radi chodia a znamená pre mnohých kultúrny stánok. No evidentne to tu niekomu prekážalo, že pán STAROSTA!

Už v roku 2016 sa po šiestich rokoch festival musel nadobro rozlúčiť s Medickou záhradou, lebo Staré Mesto ho tam nechce. Staré Mesto, rozumej, p. starosta Števčík, ktorý o tom takto rozhodol. Festival je pritom už roky medzinárodnou prehliadkou umeleckých produkcií súčasné divadla a moderného cirkusu. Je unikátny svojho druhu a vždy ponúka kvalitu. No po týchto zmenách ponúka skôr veľmi zvláštnu vizitku Bratislavy, že nemá záujem o také významné podujatie! Si o nás musia myslieť umelci z desiatok krajín sveta svoje… Presunuli sme ich kamsi na Záhorie, presnejšie do Stupavy. To je vtip? Medzinárodné podujatie, stovky predstavení z viac ako troch desiatok krajín a v Stupave?

Nehovoriac o tom, že v Medickej bolo gro predstavení zadarmo, no teraz je všetko spoplatnené. Večná škoda. Tak rozsiahle kultúrne podujatie si zaslúži oveľa väčšiu pozornosť, podporu a ústretovosť hlavného mesta, no najmä jej centrálnej časti, kde sa pohybuje najviac jeho obyvateľov. Medická záhrada je priam ideálnym miestom. Veď je to jediný park v centre mesta. Prečo nemôže slúžiť aj na kultúru? Všetci návštevníci, no najmä zahraniční účinkujúci by mali aspoň možnosť spoznať naše hlavné mesto a vidieť ho počas trvania festivalu. Okrem toho promo okolo podujatia je zároveň reklamou aj na celé mesto a to celosvetovo. Takto si smotanu zlíže Stupava. Škoda. Pán starosta Starého Mesta, naozaj to nie je možné zmeniť?

Oprava nábrežia v Starom Meste? Jeden veľký amatérizmus starostu Števčíka!

14.08.2018

Starosta Starého Mesta pán Števčík sa rozhodol zrekonštruovať nábrežie medzi mostom SNP a River Parkom. Nápad, ktorý si určite zaslúži pochvalu. Rozbitý asfalt, jamy, škaredé lavičky. viac »

Stavebná uzávera starostu Števčíka – v okolí Patrónky si ani dom nezateplíte!

23.07.2018

Staromestský starosta Števčík chce vyhlásiť v zóne Brnianska – Patrónka stavebnú uzáveru. Ak sa mu to podarí, niekoľko najbližších rokoch si v tejto lokalite neplánujte ani tú najmenšiu viac »

Prišli sme o úžasnú kultúrnu akciu v Starom Meste!

18.06.2018

Unikátny európsky festival nového cirkusu bol v Stupave. Presne tak priatelia, v Stupave. Nie v Bratislave a nie v Starom Meste, konkrétne v Medickej záhrade, kde sa roky konal. Naozaj som si myslela, viac »

palestína, izrael, dym, demonštrácia, protest

Izraelskí vojaci počas protestov smrteľne zranili 15-ročného Palestínčana

20.09.2018 11:05

V pásme Gazy sa od konca marca konajú protesty proti 11 rokov trvajúcej prísnej izraelskej blokáde.

Peking, Čína, zápcha

Čína plánuje niektoré dovozné clá znížiť

20.09.2018 11:01

Čína plánuje zníženie dovozných ciel, pričom tento krok by sa mal týkať väčšiny jej obchodných partnerov.

Pjotr Verzilov NEPOUŽÍVAŤ

Pussy Riot: Otrava Verzilova súvisí so smrťou novinárov v Afrike

20.09.2018 10:48

Podľa dostupných informácií novinári natáčali reportáž o ruských žoldnieroch bojujúcich v Sýrii a Iraku.

farská, šeliga, pellegriny, za slušné slovensko

Iniciatíva Za slušné Slovensko: Rozhodnutia vo veci trestného oznámenie na Fica sa ešte nedočkali

20.09.2018 10:32

Na expremiéra Roberta Fica podala iniciatíva Za slušné Slovensko trestné oznámenie za šírenie poplašnej správy a ohováranie 15. júna.

kralovicovalucia

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 10863x
Priemerná čítanosť článkov: 2716x

Autor blogu