Založ si blog

Prečo Staré Mesto nedovolilo Cirkul’art v Medickej?

Tak jedinečný festival nového cirkusu, divadelného a pouličného umenia CIRKU L´ART už dva roky nie je súčasťou Bratislavského Starého Mesta! Mohli by sme byť radi, že najväčší festival nového cirkusu sa  konal vždy v Bratislave a jeho Starom Meste, do ktorého všetci Bratislavčania radi chodia a znamená pre mnohých kultúrny stánok. No evidentne to tu niekomu prekážalo, že pán STAROSTA!

Už v roku 2016 sa po šiestich rokoch festival musel nadobro rozlúčiť s Medickou záhradou, lebo Staré Mesto ho tam nechce. Staré Mesto, rozumej, p. starosta Števčík, ktorý o tom takto rozhodol. Festival je pritom už roky medzinárodnou prehliadkou umeleckých produkcií súčasné divadla a moderného cirkusu. Je unikátny svojho druhu a vždy ponúka kvalitu. No po týchto zmenách ponúka skôr veľmi zvláštnu vizitku Bratislavy, že nemá záujem o také významné podujatie! Si o nás musia myslieť umelci z desiatok krajín sveta svoje… Presunuli sme ich kamsi na Záhorie, presnejšie do Stupavy. To je vtip? Medzinárodné podujatie, stovky predstavení z viac ako troch desiatok krajín a v Stupave?

Nehovoriac o tom, že v Medickej bolo gro predstavení zadarmo, no teraz je všetko spoplatnené. Večná škoda. Tak rozsiahle kultúrne podujatie si zaslúži oveľa väčšiu pozornosť, podporu a ústretovosť hlavného mesta, no najmä jej centrálnej časti, kde sa pohybuje najviac jeho obyvateľov. Medická záhrada je priam ideálnym miestom. Veď je to jediný park v centre mesta. Prečo nemôže slúžiť aj na kultúru? Všetci návštevníci, no najmä zahraniční účinkujúci by mali aspoň možnosť spoznať naše hlavné mesto a vidieť ho počas trvania festivalu. Okrem toho promo okolo podujatia je zároveň reklamou aj na celé mesto a to celosvetovo. Takto si smotanu zlíže Stupava. Škoda. Pán starosta Starého Mesta, naozaj to nie je možné zmeniť?

Prišli sme o úžasnú kultúrnu akciu v Starom Meste!

18.06.2018

Unikátny európsky festival nového cirkusu bol v Stupave. Presne tak priatelia, v Stupave. Nie v Bratislave a nie v Starom Meste, konkrétne v Medickej záhrade, kde sa roky konal. Naozaj som si myslela, viac »

siret, sirotinec, rumunsko

Rumuni otvárajú prípad Hororového sirotinca, v ktorom zomrelo vyše 1 500 detí

25.06.2018 21:03

K väčšine úmrtí v sirotinci opradenom tajomstvami dochádzalo každoročne v zime.

polícia mŕtvy poľský chodec Korytnica nehoda

Zrážku s vozidlom neďaleko Korytnice neprežil 41-ročný Poliak

25.06.2018 20:49

Okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania.

USA Kalifornia požiare

Severnú Kaliforniu pustošia požiare, pália domy a vyháňajú ľudí

25.06.2018 20:40

V oblasti severne od metropoly San Francisco museli pred plameňmi z domov ujsť tisícky obyvateľov.

william, husajn

Britský princ William ako prvý z kráľovskej rodiny prišiel do Izraela

25.06.2018 20:22

V Izraeli nebol doteraz na oficiálnej návšteve žiadny člen britskej kráľovskej rodiny, pretože Británia považuje obsadenie palestínskych území za ilegálne.

kralovicovalucia

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 2112x
Priemerná čítanosť článkov: 1056x

Autor blogu

Kategórie

Archív